На майданчику УУБ будуть організовані торги по землі

Багато в Україні з нетерпінням очікували запуск державних торгів аграрними угіддями. Дозвіл на реалізацію землі стало для країни історичною подією, а прийняття такого закону представить народу можливість вільно реалізовувати конституційне право. Введення в дію нових правил дозволить зробити процес торгівлі землею прозорим і відкритим, що багато в чому буде реалізовано за допомогою впровадження системи електронних аукціонів.

Що змінилося

Для організації торгів землею буде використовуватися майданчик Прозорро.Продажі. Українські громадяни отримають можливість вільно купувати ділянки у власників. Комунальні та державні землі можна буде виставляти в якості об’єктів для оренди. Для проведення подібних операцій планується використовувати інструменти електронних аукціонів Прозорро.Продажі.

Закон № 552 визначать коло осіб, які мають право брати участь в торгах. До такої категорії належать:

  • фізособи, що не мають статусу громадянина країни;
  • банківські організації, які розглядають землю як заставу;
  • приватні компанії, що мають в Україні реєстрацію.

Радник Світового банку Олег Нів’євський та ряд вітчизняних фахівців підтримали ініціативу, пов’язану з відкриттям для іноземців доступу на торги. Завдяки подібним інвестицій економіка країни зможе отримати додаткові стимули для розвитку, в тому числі в сфері фінансів і технологій. Обмеження в частині функціонування земельного ринку неминуче призводять до корупції та догляду основних учасників в тіньовий сектор.

Трохи про систему

Майданчик Прозорро.Продажі активно працює вже протягом 5 років і довела ефективність використання. За допомогою електронної системи проводилися майнові операції. Вони були пов’язані з купівлею і продажем матеріальних активів, які мали статус комунальної або державної власності.

З введенням нових правил за допомогою біржі можна буде проводити операції з продажу земельних угідь https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-zemli-skoro-startuyutq-v-ukraqini. В результаті використання електронних торгів ринок стане максимально прозорим. Кожен бажаючий щоб взяти участь в аукціоні спочатку повинен буде пройти обов’язкову реєстрацію та сплатити внески. Подібні дії можна виконати за допомогою функціоналу Prozorro.Sale.

Проведення аукціону передбачає відкритість і надає можливість спостереження, в тому числі в реальному режимі часу. Переможцем торгів стає той, хто зможе запропонувати максимальну ставку.