Переваги системи Прозорро при торгівлі лісом

У всіх регіонах України з 1 лютого 2020 року були запущені продажі необробленої деревини через онлайн-аукціони Prozorro.Sale. Головні причини переходу до відкритих торгів – різні махінації в цій області. Також електронні аукціони вважаються найбільш ефективними. За весь період функціонування системи було проведено багато торгів, кількість учасників зросла до 21 тисячі.

Сумарний дохід держави склав близько 3 трл. грн. Ці показники з кожним днем ​​збільшуються, так як на майданчику постійно з’являються нові напрямки. Щоб ознайомитись з лотами або прийняти участь в торгах, потрібно зареєструватися на сайти sale.uub.com.ua, який є акредитованим майданчиком Прозорро.

Особливості участі в електронних торгах на Прозорро.Продажі

Одним з успішних та нових напрямків на сайті Prozorro.Sale є необроблена деревина. До такої категорії належать колоди, частини дерев, які були заготовлені при санітарній вирубці або в промисловому виробництві.

Проводилися такі аукціони давно, але продавці (лісові господарства) брали участь в торгах за власним бажанням. При цьому вони часто домовлялися з покупцями, позбавляючи підприємства законного прибутку. Тепер регулювання торгів здійснюється з урахуванням Постанови №1178, прийнятої урядом України. Вона запустила пілотний проект по реалізації лісу-кругляка через ДП Прозорро.Продажі.

В даний час беруть участь в торгах великі продавці з чистим доходом близько 10 млн. грн, які повинні виставляти на продаж близько чверті всього обсягу заготовленої продукції. Такі вимоги не поширюються на деревину, яка використовується для населення, заготовлену для збройних сил, національної безпеки.

Особливості торгівлі через аукціони Прозорро

Ще не так давно продаж лісу був незаконною діяльністю. Це було з пов’язано, в першу чергу, з відсутністю чітких та досить строгих нормативів, правил у роботі. Саме з цієї причини були запущені електронні торги з продажу відмінної якості необробленої деревини за допомогою спеціального майданчика Прозорро.Продажі. Це допомогло впоратися з цілим рядом проблемних ситуацій і питань, зокрема – значно знизити рівень корупції та зловживань, внаслідок чого ринок необробленої деревини став поступово виходити з тіні.Тепер такі аукціони відкриті для всіх без винятку учасників та для державних, приватних спостерігачів. Прозорість, відкритість і чесність – це основні переваги онлайн торгів. В цьому ви можете також вже зараз переконатися на власному досвіді. Взяти активну участь в аукціонах досить просто. Для цього достатньо пройти просту процедуру реєстрації на акредитованому майданчику, після чого внести страховий та реєстраційний внесок. Це дозволить знайомитись з необхідною інформацією про лоти та приймати участь в аукціонах. Як це зробити можна дізнатись за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/derevna-produkciya-realizujetqsya-v-systemi-prozorro-sale.