Реалізація арештованого майна через біржу «УУБ»

Електронні аукціони державної закупівлі проводиться близько п’яти років. Не виняток і тендеру майна банкрутів. Всі торги повинні проводитися на спеціальних торгових порталах, які пов’язані з центральною системою Прозоро та отримали певний ступінь акредитації від Міністерства економіки розвитку і торгівлі України. Найпопулярнішим сайтом є Українська універсальна біржа УУБ на якій публікуються всі тендера, що і на державному сайті Прозоро. Від Міністерства економічного розвитку і торгівлі біржа отримала всі ступені акредитації. Такі аукціони допоможуть відновити платоспроможність боржника або при визнанні банкрутства допоможе задовольнити претензії з боку кредиторів. Робота з Українською універсальною біржою найнадійніший спосіб продати чесним шляхом майно.

Аукціони на торгових майданчиках такого плану проводяться декількох видів, а саме:

англійська, звичний більшості населення. В даному аукціоні торги проводяться зі збільшенням запропонованої ціни. Переможцем стає той, хто запропонує найвищу ставку в відведений проміжок часу.

голландський. Даний аукціон не зовсім типовий, хоча практикується у всіх публічних державні закупівлі, які проводяться за допомогою електронної системи Прозоро. Такий аукціон полягає в тому, що ціна знижується під час торгів, які проходять в три етапи. Переможцем стає той, чия ставка була мінімальною у відведений проміжок часу.

Продаж арештованого майна за допомогою аукціону

Для того щоб продати арештоване майно дотримується певний алгоритм.

Перший кроком є передача арештованого майна на продаж. Для цього експертами з’ясовується вартість об’єкта. Ціна може бути також визначена під час судових розглядів. Тільки після того, як буде проведена оцінка, арештоване майно може бути передано на реалізацію. Також призначається хранитель майна, найчастіше їм виступає боржник або його близькі родичі.

Другим кроком є підготовка до майбутнього електронного аукціону.

Третім етапом є реєстрація потенційних покупців на аукціоні. Користувачі, які зареєстровані на Українській універсальній біржі https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/areshtovane-majno/ і підписані на розсилку, отримують повідомлення про майбутній аукціон. Якщо даний лот їх зацікавив, то вони подають заявки на участь в аукціоні. Біржа працює двадцять чотири години на добу, за винятком форс-мажорних ситуацій.

Четвертий крок — це проведення аукціону. У більшості випадків проводиться один аукціон, який суворо дотримується наказом Міністерства Юстиції України. Даний наказ стосується реалізації саме арештованого майна. Відбувається даний крок за наступною схемою:

— формується лот для аукціону на основі отриманих від державних структур відомостей. Після цього розміщується оголошення в системі в відповідному розділі. Також прописуються терміни, на які впливає оцінна вартість лота, а також від інших факторів. Всього може бути встановлений термін в рамках від п’яти днів до одного місяця.

— призначається дата проведення аукціону, а також прописується вартість мінімального кроку в майбутньому торзі.

Всі торги проводяться за Київським часом в робочий час, а це значить з дев’ятої ранку до шостої вечора. У тих випадках, коли остання пропозиція надійшла за п’ять хвилин до закінчення відведеного терміну, то торг продовжується автоматично на десяти хвилин. Але в таких випадках останнє речення може надійти до десяти годин вечора. Система автоматично вибирає переможця, який запропонував найвищу ставку.