Визначення вартості газу

Українська енергетична біржа це – відкритий інтернет-портал, тому комунальні та державні організації мають змогу обирати постачальника. Біржа має офіційну сторінку www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/ на якій є усі доступні варіанті, та безпечно проводити торги, бо біржа підключена до системи Прозорро. Саме система Прозорро була створена для боротьби с корупцією. Навіть міністерство економічного розвитку та торгівлі рекомендує брати до уваги котирування біржи, як орієнтир вартості енергетичного ресурсу.

Вартість газу

Якщо потрібно дізнатися вартість одиниці природного газу (за одиницю беремо одну тисячу кубометрів) то необхідно на офіційному сайті Української енергетичної біржи www.ueex.com.ua скористуватися онлайн-калькулятором.

Для того щоб розрахунок був максимально точним треба правильно заповнити пусті поля, а саме:

  • — Дата підписування угоди або дата попереднього уточнення вартості.
  • — Число коли було підписане.
  • — Попередня вартість природного газу з урахуванням податку.

Зазначити в угоді на придбання природного газу можливість зміни ціни в ту чи іншу сторону згідно з частиною 4 статті 36 Закону України. Найбільш оптимальним сьогодні є застосування спеціальної формули, запропонованого Міністерством економічного розвитку та торгівлі. Розраховувати вартість газу можна з рекомендованою Міністерством формулою. Якщо угоди підписує бюджетна організація, то в такому випадку необхідно мати письмове обґрунтування зміни вартості. Оптимальним варіантом є зазначення формули в договорі та зміна ціни на підставі листа від постачальника.

Яким чином можна визначити вартість газу

На сьогоднішній час є декілька варіантів для визначення вартості природного газу. Першим варіантом є вищеописаний спосіб використання калькулятору на офіційній сторінці біржі. Другим варіантом є те що, приблизно третина природного газу в Україні закуповується в Європейському союзі. Визначити середню вартість деяких міжнародних компаній модна розрахувавши середнє значення вартості всіх компаній на окрему дату. Всі ціни можна знайти на офіційному сайті Української енергетично біржі у розділі «біржові котирування», а саме природний газ.

На сторінці для користувачів приведені зручні графічні показники, що дає змогу швидко знайти рік, місяць та вартість природного газу за тисячу кубометрів. всі ціни вказані з урахуванням податків, але треба знати що не враховано такі великі трати як транспортні витрати чи розподіл.

Всі користувачі можуть проаналізувати вартість природного газу починаючи з 2017 року до теперішнього часу.

Також не треба забувати про можливість коливання вартості природного газу, тому що середня тривалість одного торгу може бути два місяці, а за цей час вартість природного газу може значно змінитися. саме тому так важливо щоб замовник самостійно, або за допомогою наших брокерів, розрахував орієнтовану вартість. Також завжди треба слідкувати за барежевими котируваннями, які також постійно оновлюються на Українській енергетичній біржі.

Завдяки таким діям, вартість одиниці природного газу, при купівлі електронних торгів на Українській енергетичній біржі та за допомогою системи Прозорро все проходить в межах законодавства та в межах ринкової вартості. Завжди треба застосовувати рекомендовану формул, та все прописані в угоді та додатковій угоді правила. Також можливо завжди получати актуальну інформацію, яка буде надходити на електрону адресу після підписання на розсилку.